Dziewczyna i chłopak"Dziewczyna i chłopak" to polski film i serial telewizyjny w reżyserii Stanisława Lotha z roku 1977, luźna adaptacja filmowa książki Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek Hanny Ożogowskiej.

Po pobycie w szpitalu Tosia wróciła do domu z ostrzyżoną głową, stając się przez to jeszcze bardziej podobna do brata. Gdy mama rodzeństwa wyjeżdża służbowo, zapracowany ojciec postanawia wysłać dzieci wcześniej na wakacje: Tomka - do swojego brata nadleśniczego, a Tosię - do cioci Isi na wieś. Tomek, który na basenie wdał się w awanturę z kolegą, zostaje ukarany przez tatę zakazem wychodzenia z domu. Chcąc jednak dokończyć porachunki, wymyka się potajemnie, każąc siostrze podawać się za niego. Przebraną w Tomkowe ubranie dziewczynkę zastaje gajowy, który przyjechał po Tomka. Nie chcąc wydać brata, Tosia jedzie zamiast niego do leśniczówki, zostawiając mu w domu z wyjaśnieniem. Na miejscu czeka ją wiele przygód, w których przyjdzie się jej wykazać iście "męską" odwagą. Wróciwszy do domu po zwycięskim pojedynku z kolegą Cześkiem, Tomek znajduje list. Nie mając innego wyjścia, chłopiec rusza w Tosinej sukience w podróż do cioci Isi, gdzie witają go trzy zaciekawione siostrzyczki i ich mały braciszek. "Kuzynka" z miasta nie ma jednak zamiaru bawić się z nimi lalkami. Staje na czele dziewczyńskiej bandy, którą niebawem zaczyna trenować w takich dyscyplinach jak plucie na odległość i strzelanie z procy. Wypowie też "wojnę" sąsiedzkiej bandzie chłopaków.
 
  Podziel sie na Facebook!
 


Podziel sie:
Dodaj na flaker.pl Dodaj na facebook.com Dodaj na grono.netl Dodaj na blip.pl Dodaj na pinger.pl Dodaj twitter.com Dodaj na sledzik.pl Wykop to!