Podróż za jeden uśmiech (kinowy)"Podróż za jeden uśmiech" to polski film z 1972 roku zrealizowany na podstawie powieści Adama Bahdaja. Film jest kinową wersją popularnego serialu pod tym samym tytułem.

"Podróż za jeden uśmiech" to polski film z 1972 roku zrealizowany na podstawie powieści Adama Bahdaja. Film jest kinową wersją popularnego serialu pod tym samym tytułem.

Dwójka chłopców wybiera się pociągiem nad morze. W wyniku zamieszania gubią gdzieś przeznaczone na podróż pieniądze. To ich jednak nie załamuje i rozpoczynają podróż z Krakowa nad morze - podróż wszystkimi możliwymi środkami transportu - podróż za jeden uśmiech. Poldek i Duduś, główni bohaterowie podróżują autostopem, poznają przy tym nowych, ciekawych ludzi i przeżywają niesamowite przygody. Rozpieszczony przez rodziców Duduś przeżywa wewnętrzną przemianę, podróżując przez Polskę z cygańskim taborem. Ich nietuzinkowa determinacja dojazdu do matek na Hel bez pieniędzy zostaje nagrodzona. Chłopcy docierają na miejce cali i zdrowi - choć każdy w inny sposób.
 
  Podziel sie na Facebook!
 


Podziel sie:
Dodaj na flaker.pl Dodaj na facebook.com Dodaj na grono.netl Dodaj na blip.pl Dodaj na pinger.pl Dodaj twitter.com Dodaj na sledzik.pl Wykop to!