Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy"Przyjęcie na 10 osób plus 3" to polska komedia obyczajowa z 1973 roku reżyserii Jerzego Gruzy.

W pośredniaku zebrali się bezrobotni. Jednym z nich jest 38-letni Karolak, który żyje z emerytury matki. Przesiedział kilkanaście lat za kratkami (za niewinność), a trzy miesiące temu wyszedł z więzienia. Przed pośredniakiem zajeżdża żuk z elegancko ubranym mężczyzną. Mówi, że potrzebuje 10 młodych, silnych i chętnych do ciężkiej pracy. Zebrani bezrobotni zgadzają się w ciemno, jadą daleko za miasto. Na miejscu chlebodawca, przedstawiający się jako kierownik zakładu – Piątek – częstuje carmenami i wyłuszcza całą sprawę. Potrzeba rozładować 5 ton grysu, który stoi na bocznicy od kilku dni, ale nie ma komu. W zamian mieliby dostać 3 złote i 1 grosz. To wywołuje bunt robotników. Piątek wraz z Kazimierzem wpada na pomysł zachęcenia robotników. Wypłata dla robotników będzie pochodzić z funduszu reprezentacyjnego, a przewodniczący wyasygnuje dodatkowo pewną sumę na nagrody...
 
  Podziel sie na Facebook!
 


Podziel sie:
Dodaj na flaker.pl Dodaj na facebook.com Dodaj na grono.netl Dodaj na blip.pl Dodaj na pinger.pl Dodaj twitter.com Dodaj na sledzik.pl Wykop to!