Święty Mikołaj Pilnie Poszukiwany"Święty Mikołaj..." jest żartobliwą, momentami wzruszającą opowieścią o dwu złodziejaszkach, noszących ksywy "Nieprzytulany" i "Kufel", którzy w wigilijny wieczór okradają wystawę sklepu jubilerskiego. Uciekając przed milicją, ukrywają się wraz z łupem w domu dziecka, gdzie panuje wyjątkowo napięta atmosfera. Dzieci niecierpliwie czekają na prezenty, a zamówiony przez kierowniczkę, panią Halinę, Święty Mikołaj spóźnia się. Rabusie postanawiają go zastąpić. Jeden z nich tak się wzrusza swoją rolą, że zaczyna rozdawać dzieciom skradzione zegarki.

Rok produkcji: 1974
Reżyseria: Krzysztof Gradowski

Obsada aktorska: Marian Kociniak ("Nieprzytulany"), Marek Walczewski ("Kufel"), Katarzyna Łaniewska (pani Halina, kierowniczka domu dziecka), Barbara Rachwalska (Fredzia, kucharka w domu dziecka), Wacław Kowalski (pracownik domu dziecka), Lech Ordon (komendant MO), Elżbieta Gaertner (siostra Róża), Sylwester Przedwojewski (chory Mikołaj; nie występuje w czołówce)
 
  Podziel sie na Facebook!
 


Podziel sie:
Dodaj na flaker.pl Dodaj na facebook.com Dodaj na grono.netl Dodaj na blip.pl Dodaj na pinger.pl Dodaj twitter.com Dodaj na sledzik.pl Wykop to!