Dom SaryPolski horror filmowy z 1985 roku, powstały na podstawie opowiadania Stefana Grabińskiego W domu Sary.
Treść filmu, podobnie jak treść literackiego pierwowzoru, swobodnie nawiązuje do biblijnej Księgi Tobiasza. Należy jednak dodać, że biblijna postać Sary w niczym nie przypomina bohaterki opowiadania Grabińskiego oraz jego ekranizacji.

Sara jest bardzo piekną i zmysłową kobietą. Nikt jednak nie wie, że w rzeczywistości liczy sobie ponad sto lat i jest potworem, który urodę i wieczną młodość zawdzięcza wysysaniu sił witalnych z erotycznych partnerów, czym doprowadza ich do śmierci. Wraz z nią mieszka w jej domu kamerdyner, w rzeczywistości demon Asmodeusz, który zadowala się duszami jej zmarłych kochanków. Walkę przeciwko potworowi postanawia podjąć doktor Wiktor Stefanicki. Był on świadkiem śmierci swojego przyjaciela, którego ciało po spotkaniu z Sarą rozpadło się na jego oczach. Wówczas doktor oświadcza się jej i zamieszkuje w jej domu. Jednak odmawia współżycia seksualnego. Liczy na to, ze to ją zniszczy, gdyż odetnie ją od źródła jej energii...
 
  Podziel sie na Facebook!
 


Podziel sie:
Dodaj na flaker.pl Dodaj na facebook.com Dodaj na grono.netl Dodaj na blip.pl Dodaj na pinger.pl Dodaj twitter.com Dodaj na sledzik.pl Wykop to!